Iratkozz fel hírlevelünkre!
Magazin előfizetés

A pozitív gondolatok a legfontosabbak - Az amerikai futótehetség, Nico Young tanácsai fiatal futóknak

futás,edzés
Facebook
Twitter
Pinterest
Nico Young, a Newbury középiskola diákja 3K-n rekordot állított fel a 2020-as Millrose Games-en idén februárban. Nem kétséges, hogy a 17 éves gimnazista előtt nagy jövő áll: nemrég elárulta, melyek a legfontosabb tanácsai fiatal futóknak.

Nico Young nem szokott hozzá, hogy sereghajtó legyen: a 17 éves, a kaliforniai Newbury Parkból származó fiatal tavaly 14:52.23-os versenyidővel nyerte a 2019. évi Nike Cross Nationals-t, és a Newbury Park High School csapatát vezette a győzelemhez.

A február 8-i Millrose-játékokon Young azonban kevésbé ismerős helyzetbe került: utolsóként ért célba. Ám középiskolásként fantasztikus időt futott, és olyan sikeres futókkal állt rajthoz, mint a 2017. évi NCAA országúti bajnok, Justyn Knight és a 2019. évi országos bajnok bajnok Hillary Bor.

Itt Young célja legfőképp az volt, hogy megdöntse a fedettpályás középiskolai futások 3K-s rekordját, amit 7:59.33-mal Drew Hunter állított fel 2016-ban. Ez össze is jött neki: 15 másodperccel hamarabb ért célba. De nem volt könnyű nagyágyúkkal futni, össze kellett szednie minden erejét, hogy tartsa a tempót.

Olvasd el ezt is!

Tudtam, hogy nem szabad leszakadnom. 1 mérföld után ez elég nehéz lett, viszont csak azt ismételgettem magamnak, hogy ez az, amiért itt vagyok, csak az előttem lévőre kell koncentránom.

Olvasd el ezt is! 3 tipp kezdő terepfutóknak

Nem kérdés, Nico számára hatalmas kihívás volt a verseny diákként, 17 évesen, de bebizonyította, hogy van helye a nagyok között. Knight 7:46.36-tal nyerte meg a versenyt, Young 7:56,97 -tel fejezte be, és bár utolsóként ért célba, több mint két másodperccel új középiskolai rekordot állított fel.

Hogy mi a sikerének titka? A kitartás és az edzések mellett Nico a következőt is fontosnak tartja:

Mindig megnézem a versenytársaimat a Youtube-on - megnézem, hogyan futottak versenyeken az elmúlt években. Szerintem ez egy nélkülözhetetlen része a felkészülésnek.

Bár jelenleg Nico minden idők egyik legjobb amerikai középiskolai futója, jól tudja, hogy a győzelem és a rekord nem minden. A fiatal,kezdő futóknak pedig azt tanácsolja, maradjanak pozitívak mindig, minden helyzetben. ,,Ha rossz napod van, ezt egyszerűen csak el kell űzni, ki kell pucolni a fejedből, nem szabad, hogy elvegye a kedved mindentől. Maradj pozitív, nézd a dolgok jó oldalát - koncentrálj erre!"

Galéria / 12 kép

12 idézet a pozitív gondolkodás hatalmáról

Megnézem a galériát
Tovább olvasok
Kép

6 tipp, hogy MOST se veszítsd el a futókedved

Közel egy hete, hogy ismét téli időszámításba váltottunk és hát lássuk be, az egyik legnyomasztóbb dolog sötétben róni a kilométereket.

Kép

Fejleszd az egyensúlyérzékelésedet - mutatjuk, hogyan kezdj bele!

Sokat profitálhatsz abból a futásaid alatt is, ha fejleszted az egyensúlyérzékelésedet, ám nem csak futóknak javasolt kicsit komolyabban ráfeküdni a témára.

Kép

10 egyszerű, de hatékony tanács kezdőknek, haladóknak és bárkinek, akinek éppen jól jön…

A futás elég egyértelmű és könnyű sport. Egyrészt minél többet teszel bele, annál többet ki is tudsz belőle venni, amit nem más, mint az eredményesség tükröz. Másrészt könnyű, hisz közvetlenül a bejárati ajtótól kezdheted az edzést és elég hozzá, ha az egyik lábadat a másik elég helyezed.

Kép

Miért fuss terepfutó-cipőben terepen – pláne ázott, sáros talajon?

Szeretsz terepen is futni, de még nincs terepfutócipőd? Ne szalaszd el a vásárlást most ősszel, a JOY-Napok kuponjaival jelentős kedvezménnyel juthatsz hozzá új futócipődhöz is.

Kép

5 dolog, amit a 30-as éveidre mindenképp tudnod kellene, ha fogyni akarsz!

Fogyni minden életkorban nehéz, pláne egy bizonyos kor felett. Huszévesen még az ember kiahgyja a vacsorát, és egy hónap alatt lemegy 3 kiló, ám egy idő után ezt már képtelenség véghez vinni...

Kép

Kemény fókusz és komoly céltudatosság kellett ahhoz, hogy tegnap új 24 órás magyar csúcs szülessen – interjú Csécsei Zoltánnal

A hétvégi Balatonalmádiban megrendezett 24 órás országos bajnokságon 277,484 km-t futott Csécsei Zoltán, ezzel átvette Bódis Tamástól a tavaly megszerzett magyar csúcsot és rögvest az idei világranglista élére állt ebben a versenyszámban.