Futással kapcsolatos hírek.

Kép
Hírek

„Szeretem a kihívásokat, érdekes érzés, amikor komfortzónán kívül vagyok” – írta Kilian Jornet a hétvégi sík 10-ese után

Élete első 10 kilométeres utcai versenye feladta számára is a leckét, de valószínű a pályacsúcstartó norvég síkfutó, Jakob Ingebrigtsen számára sem volt sétagalopp az idei Hytteplanmila.

2020. október 19.

Kép
Hírek

Peres Jepchirchir világcsúcsot futott a hétvégi félmaratoni VB-n Jacob Kiplimo személyében pedig először állt ugandai futó a dobogó tetején

A kenyai atlétanő utoljára szeptember elején futott világcsúcsot női félmaratoni versenyen, a 19 éves Kiplimo pedig egyéni legjobbját futotta, illetve ugandai csúcsot ért el élete első félmaratoni VB-jén.

Kép
Hírek

Töltsd fel a futóruhatárad kedvezményes árakon!

Novemberben ismét JOY-Napok, testvérlapunk egyik óriási akciója, ami alatt sokkal olcsóbban juthatsz hozzá számos termékhez, mint egyébként!

Kép
Hírek

Jakob Ingebrigtsen és Kilian Jornet egy mezőnyben holnap a Hytteplanmila-n

Izgalmas esemény előtt áll a tehetséges fiatal norvég és a terepfutás koronázatlan királya, helyi idő szerint holnap reggel Oslóban a Hytteplanmila nevű 10 km-es országúti versenyen állnak rajthoz.

2020. október 16.

Kép
Hírek

Hétvégén lesz a félmaratoni világbajnokság a lengyelországi Gdyniában

A verseny a Nemzetközi Atlétikai Szövetség első idei eseménye lesz, amit a koronavírus-járvány kitörése miatt márciusról őszre halasztottak.

2020. október 15.

Kép
Hírek

Csere Gáspár és Szabó Tünde nyerték a hétvégi 35. Spar Budapest Maratont

Egyben ők lettek a táv idei országos bajnokai is.

2020. október 12.

Kép
Hírek

Mátrabérc Trail: Tiricz Irén óriási pályacsúcsot futott, Józsa Gábor idén is nyert

Idén rendhagyó módon őszre került az ország egyik legrangosabb terepes eseménye, a Mátrabérc terepfutó változata. Már a verseny rajtlistája alapján pontosan jósolható volt a győztesek neve, ám azt, hogy Tiricz Irén mekkora pályacsúcsot fut, nem tudhattuk előre.

Kép
Hírek

5 másodpercet verni Bekele 10000 méteres világcsúcsára 15 év után? – Cheptegei megtette!

Szerda este nagy dolgok történtek az atlétika világában, az már biztos!

Az idei év új terepfutó kihívása a Peaks of Hungary

Az idén lemondott versenyek sorát gyarapítja az október 18-ára tervezett Mátra Trail, ám nem marad terepfutó kihívás nélkül az a hétvége sem, mert indul a Peaks of Hungary.

2020. október 7.

Kép
Hírek

Shura Kitata és Brigid Kosgei nyertek a London Maratonon - Kipchoge első dobogón kívüli versenyét futotta a távon

A férfiak versenye - az előzetes várakozásokhoz képest - egész más végkifejlettel zárult az elit futóknak megtartott London Maratonon tegnap délelőtt.

2020. október 5.

Kép
Hírek

Elmarad a nagy vasárnapi összecsapás Bekele és Kipchoge között

Pedig már mindenki nagyon várta ezt a futást!

2020. október 3.

Kép
Hírek

Maráz Zsuzsa negyedszer nyert az UB-n, Bódis Tamás duplázott

Bódis Tamásnak a második győzelme volt a Balaton körül, Zsuzsi viszont mától minden idők legeredményesebb női UB teljesítője lett.

Kép
Runner's World

Nézd meg, milyen volt legutóbbi futótáborunk!

Szeptember 17-20. között, Körmenden rendeztük meg idei második futótáborunkat, ami már nyolcadik volt a sorban!

2020. október 2.

Kép
Hírek

Vasárnap London Maraton – az elit futóknak szervezett verseny tudnivalói

A világ egyik legnagyobb versenye idén is nagyszerű élményt és gyors célidőket tartogat, igaz rendhagyó módon 100 fő alatti lesz a mezőny. Íme a koronavírus-járvány miatt jelentősen módosított esemény részletei.

2020. szeptember 30.

Kép

A világ legjobb (és legrosszabb) maratonjai

Egyedülálló rangsorba állították egy tanulmány segítségével a világ maratonjainak egy részét, többek között figyelembe vették az átlagos célidőt és a légszennyezettségi szintet is.

Kép

Böhm Lilla és Szemerei Levente országos bajnokok 10 000 méteren

Tegnap délután rendezték meg a 10 km-es magyar bajnokságot a Vasas Pasaréti Sportcentrum atlétikai pályáján.

Kép

Elise Delannoy megdöntötte a 24 óra alatt teljesített szintemelkedés női világcsúcsát

Valójában a francia terepfutónő közel került a férfiak által felállított világrekordhoz is, ám végül azt nem lépte át.

Kép
Edzés

Az első Ironmanjét megnyerte, jövőre cél a hawaii VB: ismerd meg Weinhardt Annát!

Weinhardt Anna neve nem ismeretlen triatlon-körökben, és idén óriásit hasított élete első ironmantávú versenyén! 9:46:25 alatt ért célba Tallinban, sőt a korcsoportjában az első helyet is megszerezte!

2020. szeptember 23.

Kép
Hírek

Rickey Gates Amerikát átszelő útja hamarosan filmen

2017-ben történt, hogy az amerikai futó, gondolt egy nagyot és széltében átvágott Amerikán. Erről a kalandról készült a pár napon belül bemutatásra kerülő film.

2020. szeptember 22.

Kép
Hírek

Sierre-Zinal: idén is Kilian Jornet és Maud Mathys nyertek, ám nem a megszokott módon zajlott az esemény

47. alkalommal rendezték meg Európa legrégibb terepfutóversenyét, a koronavírus miatt rendhagyó módon.

2020. szeptember 21.

Kép
Hírek

Világcsúcsot futott egy 90 éves futónő 400 méteren

Hihetetlen, hogy akár ebben az életkorban is futhat valaki magas szinten és versenyezhet rendszeresen, a német Melitta Czerwenka-Nagel ráadásul nem első alkalommal érte el ezt a megtisztelő címet.