futóverseny

WizzAir Félmaraton 2020 - OB és tömegfutóverseny a korona idején

A járvány miatt ugyan rendkívüli biztonsági intézkedésekkel, többnyire külföldről érkező versenyzők nélkül, de megrendezték a 35. WizzAir Budapest Félmaratont, ami egyben országos bajnokság is volt.

Szinte fele létszámmal, érintkezésmentes frissítőállomásokkal, a rajtban kötelező maszkviseléssel és a rajtszámátvételnél lázméréssel zajlott az idei Budapest Félmaraton, ahol főként hazai futók indultak, és a félmaratoni távon 3774-en értek célba.

Mivel a verseny egyben OB is, a hazai élmezőny is rajthoz állt. Az abszolút győztes Csere Gáspár (BEAC) lett immár negyedjére, akinek ugyan a tervezett 65 perces egyéni csúcs nem jött össze, de így is fantasztikus idővel, 1:06:29-cel ért célba, őt Jenkei Péter és Koszár Zsolt követte.

A nők között Kovács-Garami Katalin (Budapest Honvéd) szerezte meg az országos bajnoki címet, és futott be elsőként 1:18:52-vel, a második Szabó Nóra, a harmadik pedig Szabó Tünde lett!