félmaraton,országos bajnokság,Wizz Air Budapest Félmaraton

Wizz Air Félmaraton – eredmények és fotók az ország legnagyobb félmaratonjáról

Forrás: Szász Norbert
Hosszú évek óta először nyárvégi kánikulai időjárás helyett kellemes kora őszi futóidőben teljesíthették a vágyott célt a Wizz Air Budapest Félmaratonon indulók vasárnap délelőtt.

Az esemény tavaly debütáló rajt-célhelyszíne idén is a Pázmány Péter sétányon, a lágymányosi egyetemvárosban került kialakításra. Az óriási mezőny miatt szakaszosan indították a futókat reggel 8-tól kezdődően, köztük majd tízezren egyénileg teljesítették a félmaratoni távot. Lehetőség volt kettő, illetve háromfős váltó tagjaként is rajthoz állni. Az esemény egyben félmaratoni országos bajnokság is volt. A magyar bajnoki címet a férfiaknál 1:07:14-es idővel Csere Gáspár, a BEAC olimpikonja, a nőknél pedig a múlt hétvégén olimpiai és vb-szintet teljesítő, akadályfutó országos csúcstartónk, Kácser Zita szerezte meg 1:14:49-cel.