Lezajlottak a válogató versenyek a szeptemberi Skyrunning EB-re

terepfutás,skyrunning,világbajnokság,vertikál,ultra,sky
Facebook
Twitter
Pinterest
A Magyar Nemzeti Terepfutó Bajnokság 2019. évi versenykiírása szerint a most hétvégén megrendezett Kazinczy Vertikál és Sky versenyszámokkal, valamint a Kazinczy Emléktúra egyik 100 km-es futamával a Nemzetközi Skyrunning Szövetség által szervezett Európa-bajnokságra lehetett indulási jogot szerezni.

A Vertikál és Sky versenyszámoknak a mostani volt a második fordulója. Az első vertikál futam a Mátra Vertikál volt május 4-én, illetve a sky kategóriában az Ultra Trail Nagymaros 24 km-es távja.

A Kazinczy Vertikál versenyszámát (9,5 km / 810 méter szint) a felnőtt férfi mezőnyben Varga József nyerte 54:55-tel, a felnőtt női mezőnyben Merényi Tímea győzött 55:45-tel.

A Kazinczy Sky kategóriát (20,5 km / 1200 méter szint) a felnőtt férfiak között Berta Gábor nyerte 1:59:14-es idővel, a felnőtt nők között pedig Bánhidi Eszter lett az első (2:22:44).

A válogató ultra kategóriájú versenye a Kazinczy 100 „Hálaisten” elnevezésű futama volt (100,9 km / 3940 méter szint), melyet Ispánki Zoltán nyert 16 óra 27 perccel, az első nő a tavalyi UTH első helyezett, Nagy Tünde lett, aki 18 óra 3 perc alatt teljesítette a távot. A válogató előző ultra versenyszáma a májusi Ultra Trail Nagymaros (90 km / 3300 méter szint) volt.

forrás: The Veia SkyRace (waltermoroni.com)
terepfutás,skyrunning,világbajnokság,Nagy Tünde
forrás: Ultra-Trail Hungary Facebook oldal
Nagy Tünde a tavalyi Ultra-Trail Hungary céljában.
terepfutás,skyrunning,világbajnokság,Ispánki Zoltán
Ispánki Zoltán a Szentendre Trailt teljesítette idén.

A hazai bajnokságot kiíró szövetség (MSTSZ) összesen, kategóriánként (vertikál, sky és ultra) 1-1 férfi és női versenyző számára tud az EB-re helyet biztosítani.

Az eddigi eredmények alapján biztos kijutó: Ispánki Zoltán és Nagy Tünde, ők a szeptember 1-jén rajtoló Ultra Maga SkyMarathon-on állhatnak rajthoz a hazai válogatott tagjaként.

A Nemzetközi Skyrunning Szövetség kontinens viadalának részleteiről itt találsz információkat.

Tovább olvasok
Kép

Az edzés utáni kínzó fejfájás elkerülhető, de figyelned kell néhány dologra!

Egy kőkemény edzés épp elég fájdalmat tud okozni, semmi szükség arra, hogy még a fejed is fájjon utána - nem igaz?

Kép

Miért veszélyes - és nem erény - a futók magas fájdalomtűrése?

Fáj? Igen…kicsit, nem vészes. És persze elmész futsz fél órát, órát, egy félmaratont, edzel rendszeresen „pici” fájdalommal. Ami valójában lehet, hogy nem is olyan pici.

Kép

Büntetőkör #25 - Folytatódik a beszélgetés a maratonfutó-legendával, Szekeres Ferenccel

Ha tetszett az első rész, most meghallgathatod, mi mindenről beszélgetett még Simonyi Balázs Szekeres Ferenccel!

Kép

Az Aloe vera 5 fantasztikus hatása, amik különösen hasznosak a hideg idő beálltával

Nyáron sebgyógyításra, napégésre fantasztikus az Aloe vera, de az igazság azt, hogy ezt a csodanövényt az év 365 napján érdemes lenne használni - mondjuk is, hogy miért!

Kép

A futópad-tulajdonosok mindössze 14 százalékának van rendkívüli motivációja az edzések elvégzéséhez

Ugyanakkor ők még mindig motiváltabbak, mint más, aki fitneszgépeken, otthoni sporteszközök használatával sportol rendszeresen – derült ki egy tanulmányból.