atlétika, 10000 méter, ob, országos bajnokság

Böhm Lilla és Szemerei Levente országos bajnokok 10 000 méteren

Forrás: Szász Norbert
Tegnap délután rendezték meg a 10 km-es magyar bajnokságot a Vasas Pasaréti Sportcentrum atlétikai pályáján.

17.30-kor indították a női mezőnyt, majd őket 18.30-kor követték a férfiak. A nők között a BHSE 26 éves atlétája, Böhm Lilla nyert, ráadásul egyéni legjobbját futotta tegnap ezen a távon (34:53.42). A bajnokot felkészítő edzők Kárai Kázmér és Káldy Zoltán. Lillát követte, a Debrecen SC futója, Kácser Zita, a dobogó harmadik fokára pedig Kovács-Garami Katalin állhatott fel. Erdélyi Zsófia feladni kényszerült a versenyt. „Próbálkozom! Próbálkozom! Aztán mindig elbukom! Földre zuhanva, vergődve, könnyekkel küszködve belátom, hogy megint, de MEGINT…ez nem jött össze! Reménykedem, hogy sosem lesz elegem a folyamatos próbálkozásaimból, és egyszer majd, egyszer majd a jövőben feltámadok…” – írta a csalódott hangnemű posztot sportolói közösségi oldalára.

atlétika, 10000 méter, országos bajnokság
Böhm Lilla országos bajnok jobbról, a füves pályán edzője, Káldy Zoltán.

A férfiak versenyét a tavalyi év junior atlétája, a csupán 20 éves Szemerei Levente nyerte egyéni csúccsal (30:12.40). A bajnok edzője Szőke Gergő. Leventét a BEAC nagy tapasztalattal rendelkező futója, Csere Gáspár követte, a szezonban futott legjobb idejével, majd pedig szintén egyéni csúccsal a harmadik helyen futott be a kecskemétiek tehetséges atlétája, Palkovics István, aki december végén tölti 20. életévét.