Borítókép: Öt ok egy kiadós reggelire

Öt ok egy kiadós reggelire

A reggeli nagyon fontos étkezés, és ez a futókra méginkább igaz. Elmondjuk, miért.


1. Izmot fejleszt


Az éjszakai alvás után a szervezet lebontó üzemmódban van, különösképpen az izomfehérjét tekintve. Nagyon fontos, hogy az izomsejteket felfrissítse némi aminosav – ebből épül a fehérje. Gondolkozz 20-25 gramm magas minőségű fehérjében és 50-100 gramm szénhidrátban, hogy megadd az izmaidnak mindazt, amire szükségük van.

2. Kordában tartja a súlyod


Ezernyi kísérlet bizonyította, hogy azok, akik rendesen reggeliznek, egészségesebb súllyal és kisebb zsírtömeggel rendelkeznek, mint azok, akik mellőzik a reggeli étkezést. Azt is sokan bizonyították már, hogy akik jól reggeliznek, később a nap folyamán egészségesebb ételeket esznek, és nem fogyasztanak annyi szénhidrátot.

3. Serkenti az agyat


A szervezetben keringő szénhidrátok nagyon fontosak ahhoz, hogy működjön az agy. Mind a felnőttek, mind a gyerekek körében végzett kísérletek rámutattak, hogy éhgyomorra nehezebben megy a számolás, az olvasás, és rosszabbul működik a memória. Azt is bizonyították, hogy azok a gyerekek, akik bőségesen reggeliznek, jobban viselkednek az iskolában és jobban teremtenek kapcsolatot. (És minden bizonnyal ez igaz a felnőttekre is.)

4. Tökéletesíti az étrendet


Azok, akik reggeliznek, általában egész nap törekednek a jobb étrendre, mint azok, akik hanyagolják a reggelit. Jobban ügyelnek arra, hogy bevigyék az alapvető tápanyagokat, mint a fehérje, a rostok, a kalcium, a kálium és a vas. A legegyszerűbb müzli is, amit hideg tejjel és gyümölccsel fogyasztunk, kaciumban, D vitaminban, fehérjében és más vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag.

5. Csökkenti a betegségek kockázatát


Azoknak, akik reggeliznek, általában alacsonyabb a koleszterinszintjük, ami csökkenti a szívroham kockázatát. Például azok, akik zabpelyhet, vagy ilyen alapú müzlit fogyasztanak, több rostot visznek be, ami csökkenti a koleszterinszintet. És ez még azokra is igaz, akik tojásos reggelit fogyasztanak. A reggeli abban is segít, hogy reggel rögtön helyére kerüljön a vércukorszint, ami hosszútávon azt is eredményezi, hogy csökken a kettes típusú diabétesz kialakulásának kockázata.