félmaraton, országos bajnokság, Wizz Air,

Lomb Ádám és Nagy Julianna győztek a mai félmaratoni országos bajnokságon

Forrás: Szász Norbert
Ami a 38. Wizz Air Budapest Félmaraton keretein belül került megrendezésre. Az eseményen több, mint 8000 futó vett rész az összes versenyszámon.

A magyar félmaratoni OB-n óriási hajrában elsőként Lomb Ádám szakította át a célszalagot (1:04:57) másodikként Csere Gáspár ért célba (1:05:01), harmadikként pedig Farkas Dárius Ádám futott át a célvonalon 1:08:45-el. A nőknél a győzelmet Nagy Julianna szerezte meg 1:18:23-mal, őt követte Bakonyi Fruzsina 1:19:44-el, míg a dobogó legalsó fokára File Zita álhatott fel 1:20:25-el. Az abszolút férfi dobogós három kenyai futó volt, akik rajt-cél győzelmet arattak. Az abszolút női mezőnyben szintén kenyai futók álltak a dobogó első és második fokára, illetve a harmadik helyezett Erdélyi Zsófia lett, aki nem nevezett az országos bajnokságra.

A félmaraton egyéni versenyszámát 6500 futó teljesítette, a két és háromfős váltókban 1700-an versenyeztek. Az indulók 94 országból és 770 hazai településről érkeztek a fővárosba, hogy teljesítsék az ország legnépesebb félmaratoni futóversenyét.