Borítókép: Sprint a maratonban

Sprint a maratonban

Pekingben négy másodpercen belül ért célba az első három helyezett a maratoni távon.

A Pekingi Atlétikai Világbajnokság utolsó napján az etióp Mare Dibaba nyerte a maratont a nők között, 2:27:35-ös idővel.
Őrületes taktikai csatározásnak lehettünk tanúi, ami egy hármas sprintben végződött a stadionban. A kenyai Helah Kiprop 2:27:36-tal, míg a bahreini Eunice Kirwa 2:27:39-cel rohant a győztes után. Az első 90 percben nagyjából 19 futó került az élre egy falkában, majd ez a szám 12-re csökkent.
35 km-nél már csak hatan voltak, többek között az etióp Tigist Tufa és Edna Kiplagat, a nagy kenyai kedvenc, aki a 40. km-nél szakadt le, így elszalasztotta a lehetőséget, hogy három egymást követő világbajnokságon övé legyen az arany.