cipő

7 trükk, amivel a cipőid még hosszabb ideig maradnak újszerűek

Forrás: Getty Images
Amikor cipőt veszel, biztosan neked is az a célod, hogy hosszú ideig hordhasd. Azonban ahhoz, hogy ne csak rövid ideig maradjon újszerű a szandálod vagy edzőcipőd, érdemes tudnod, hogy mire kell figyelned, és milyen trükköket vess be rajtuk!

1. Állandó tisztítás

Az egyik legfontosabb dolog, hogy a cipődnek tisztításra van szüksége. Ha heteket vagy hónapokat töltesz anélkül, hogy letörölgetnéd, megsúrolnád őket, egy ponton már nagyon nehéz lesz ismét újszerűvé varázsolni a cipőket. Legalább heti egyszer tisztítsd meg őket, attól függően, hogy milyen anyagú lábbeliről van szó. A bőrcipőnek például kifejezetten bőrre alkalmazható tisztítószerre van szüksége, míg a velúrnak speciális kefe kell. Ha pedig otthoni megoldást alkalmaznál egy edzőcipőnél vagy szandálnál, felejtsd el a szappant és a mosószert. A vizes ruha a legjobb, amit használhatsz!

2. Vízálló spray

A legtöbb cipőnek nem tesz jót, ha nagyon sok víz éri, mert épp esik az eső, vagy nedves a fű reggelente. Ezért amikor veszel egy lábbelit, az első dolgod mindig az legyen, hogy vízálló sprayvel lefújod, hogy ha mégis eleredne az eső séta közben, a cipődet kevesebb kár érje. Ezt bizonyos időnként fontos megismételni!

3. Cserélgesd őket

Ha van egy kedvenc cipőd, biztos, hogy legszívesebben mindenhová azt hordanád. Azonban ha 7-ből 5 napon át például ugyanazt az egy szandált viseled, a baktériumok sokkal gyorsabban elszaporodnak rajta, és sajnos egy idő után kellemetlen szaga lesz a lábadnak tőle. Amikor ugyanis a talpad izzadni kezd, a baktériumok számára kedvezővé válik a közeg, és ha minden nap viseled ezt a lábbelit, nem lesz ideje megszáradni. Jó ötlet az is, hogy miután hazaérsz a munkából, tegyél újságpapírt a zárt cipők belsejébe, hiszen ez felszívja a nedvességet, és segít semlegesíteni a rossz szagokat.

Forrás: unsplash

4. A megfelelő tárolóhely

A tárolás is nagyon fontos! Először is figyelj oda arra, hogy a cipőidet mindig száraz helyen tárold, hiszen a nedvesség sosem tesz jót nekik. Azaz a garázsban, teraszon hagyni őket egyáltalán nem jó ötlet. Szintén fontos, hogy ne pakold őket egymásra, hiszen így sokkal gyorsabban deformálódhatnak. Erre akkor is figyelj, ha a téli cipőket elpakolod a szekrénybe, dobozokba, hiszen ha hónapokon át egymást nyomják, nem biztos, hogy a következő szezonban tudod viselni őket.

5. Figyeld a sarkakat

Egy magas sarkú cipőnél általában a sarok megy tönkre először, és ez tehet arról, hogy később már nem tudod kényelmesen viselni. Ezért amikor látod, hogy kezd lekopni a sarok, a legjobb, ha minél előbb lecserélteted egy profi segítségével. Ezt bizonyos időnként muszáj megismételni, de cserébe nem kell egy év után újabb cipő után nézned!

6. Mosógép? Inkább ne!

Egyszerűnek tűnik szimplán bedobni a mosógépbe a cipőt, hogy a gép végezze el a munka nagy részét, de ezzel csak rontasz a minőségén. Pláne, ha vászoncipőről van szó, ami a gépi mosás miatt még ki is fakulhat. A legideálisabb megoldás még mindig az, ha kézzel tisztítod meg őket, a lehető legalaposabban.

7. Védd a cipő belsejét

Érdemes akár talpbetétet is viselned, attól függően, hogy általában hol megy tönkre először a cipőd belseje. Vannak, akik a sarkát tapossák ki, míg másoknál a lábujjak területén kopik ki az anyag. Hogy ezt megelőzd, gondold át, nálad mi okozza a problémát, és ennek megfelelően szerezz be egy talpbetétet, sarokvédőt!

Forrás: unsplash

Ha pedig egy igazán csinos, tavaszias hangulatú cipőre vágysz, ami a fenti tippek betartásával pláne sokáig marad újszerű, íme a javaslatunk:

" limit="0" style=" " description=" " expiration-date=" "]

Tudtad, hogy ezek a cipők MINDEN ruhához jól mennek?