berlin marathon

Kipchoge 5. győzelme és női világrekord a Berlin maratonon

Ma rendezték meg az idei Berlin maratont, amit a világ egyik leggyorsabb pályájaként tartanak számon, és meg is dőlt egy világrekord!

Az biztos, hogy a mai napon a legtöbben Eliud Kipchogéra figyeltek, hiszen benne volt a pakliban, hogy akár világcsúcsot is dönthet. Ez ugyan nem sikerült, de az első helyet megszerezte a kenyai futólegenda, aki 2:02:42-vel ért célba (ez több, mint másfél perccel lassabb a tavalyi eredményénél), mögötte 2:03:13-mal a második Vincent Kipkemoi lett. A férfiak között még a 10. helyezettnek, Bonface Kimutai Kiplimo is sikerült 2:05:05-tel beérnie, így igazán erős volt a mezőny!

A fotó a 2022-es berlin maratonon készült

A női mezőny viszont új világcsúcsot állított be a győztes etióp Tigist Assefa, aki 2:11:53-mal futott be (ez 3:08-as tempót jelent), és aki mögött majdnem 6 perccel később ért be a második helyezett, a kenyai Sheila Chepkirui. Tavaly is Assefa ért célba elsőként, ám akkor nagyjából 4 perccel rosszabb idővel, mint idén!

Berlinben ma egyébként 15 fok körüli volt a hőmérséklet és napos idő volt a rajtban és a verseny ideje alatt is, amely ideálisnak mondható, ugyanakkor ha másodpercek múlnak rajta, azért a hűvösebb előnyösebb lehet.