Borítókép: 19 magyar futó teljesítette idén a Spartathlont, és megdőlt a 39 éves pályacsúcs

Forrás: Abai Róbert/ Spartathlon Magyar Csapat Facebook-oldal
Nagy létszámmal, 24-en álltak rajthoz idén is a magyar futók a legendás Spartathlon ultrafutó-versenyen, közülük pedig 19-en célba is értek. Mindeközben Janisz Kúrosz 39 éves rekordját is megdöntötte az idei nyertes!

Gáspár Péter volt az az első magyar futó, aki célba ért Spártában, ő az ötödik helyen végzett és 23:41:45 alatt teljesítette a versenyt, íme a videó a befutójáról:

Gáspár Peti a célban! ❤️ Első magyarként, 7. helyezettként! Hatalmas gratula!!!! #nandi42k #spartathlon2023 *video:Betti

Posted by Spartathlon Magyar Csapat on Saturday, September 30, 2023

Mihalik Norbert (24 óra 39 perc) és Erős Tibor pedig a hetedik és nyolcadik helyen zártak. Tibor tartja minden idők legjobb magyar Spartathlon idejét, ezt a futást saját beszámolói szerint nagyon szerette volna élvezni, ezért nem helyezett magára extra nyomást az idővel. Mindketten Maráz Zsuzsi útmutatásai alapján készültek, és a hazai ultrafutás meghatározó alakjai.

• Szekeres Tibor 35:19

Simonyi Balázs befutóképei (📸Róbert Abai)

Posted by Spartathlon Magyar Csapat on Sunday, October 1, 2023

Öt hazai futónak nem sikerült elfutni Spártába, Evetovics-Balla Hajnalka gyomorproblémák miatt kényszerült feladni a versenyt 153 km-nél, Horváth Tamás 132 km-nél, Horváth Péter 105 km-nél, Máté Mónika és Földi Zsuzsanna pedig 65 km-nél csúszott ki a szintidőből. Rájuk is nagyon büszkék lehetünk, hiszen mindent beleadtak!

Az idei Spartathlonon megdőlt egyébként a pályacsúcs is, a görög Fotisz Zsiszimopulosz stabil futással, 19 óra 55 perc alatt ért be a célba, és szinte végig ő haladt az élen. A korább rekord már 1984 óta állt, amikor is Janisz Kurosz 20 óra 25 percet futott. A nők mezőnyében az amerikai Camille Herron 22 óra 35 perccel ért el pályacsúcsot, és az abszolút harmadik helyet is sikerült megszereznie.

A Spartathlon Magyar Csapat facebook-oldalon folyamatosan figyelhettük, hogyan haladnak a magyar futók, köszönjük a közvetítést, és a sok-sok információt!