maraton, világbajnokság, Lánchíd,

Minden idők leggyorsabb maratonját láthattuk ma Budapest utcáin

Az ugandai Victor Kiplangat történelmet írt ma a budapesti világbajnokságon. Túl azon, hogy megnyerte az atlétikai világbajnokság maratoni futamát, olyan időt futott, amilyet hazánkban még egyetlen futó sem.

2:08:53-as eredménnyel győzött a 23 éves sportoló, egyéni legjobb maratoni idejét pedig tavaly Hamburgban érte el, ami 2:05:09 volt. 2017-ben hegyifutó világbajnokságot is nyert. Mögötte az izraeli Maru Teferi futott be második helyen 2:09:12-es idei leggyorsabb eredménnyel, az etióp Leul Gebresilase pedig 2:09:19-cel lett világbajnoki bronzérmes. A hazai Szemerei Levente egyéni csúcsához közel futott még ebben a nagy hőségben is (2:17:20), és a 40. helyen ért célba. A verseny körülményeinek nehézségét mutatja, hogy több mint 25 sportoló nem tudott célba érni.

A maratoni futam eredményei ITT láthatóak!

#világbajnokság Szemerei Levente 2 óra 17 perc 20 másodperces időeredménnyel a 40. helyen fejezte be a budapesti...