Borítókép: Tippek kezdő konditermezőknek

Tippek kezdő konditermezőknek

Forrás: Martine Jacobsen/Unsplash
Mert elsőre nagyon félelmetes helynek tűnik ám!

Halász Évi, az Anyaként is fitten blog alapítója és a SHAPE állandó szerzője most azoknak ad tanácsokat, akik kezdők és szeretnének fitneszterembe járni!

Biztos, hogy sokakban felmerültek már hasonló gondolatok, mint bennem anno, amikor először átléptem az edzőterem küszöbét. Azt éreztem, mindenki engem néz, és valahogy olyan idegennek éreztem magam abban a közegben. Természetesen ez mára megváltozott, és mosolygok magamon, hogy miért voltam ilyen félénk, amikor mindenki nagyon kedves velem mindig. A következő cikkben olyan tippeket, jó tanácsokat osztok meg, amiket az évek alatt én is megtapasztaltam.

  1. Ha elakadsz, kérj segítséget!
    Szinte minden fitneszteremben van teremedző, vagy ha nincs, akkor valószínűleg a recepciós is tud valamennyire abban segíteni, ha elakadnál már a gépek bekapcsolásánál. Soha ne érezd magad kellemetlenül, mindenki hasonlóan kezdte! Inkább kérdezz, minthogy bármilyen sérülés érjen, pont ezért vannak szakemberek az ilyen helyeken, hogy segíteni tudjanak.

  2. Vigyél magaddal egy tapasztalt barátot!
    Az első alkalommal egy barátnőmmel mentem, aki már jártas volt abban a teremben, és engem ez megnyugtatott. Ha te is hasonlóan vélekedsz, nyugodtan kérd meg az egyik gymbunny barátnőd, ismerősöd, hogy hadd mehess vele.

  3. Először válassz csoportos órákat!
    Az is lehet, hogy a gépek nem fognak annyira bejönni elsőre, és valami másra vágysz. Szerencsére sok teremben tartanak különböző csoportos órákat, pl. TRX, aerobic, spin racing. Próbáld ki őket, és valamelyik biztosan tetszeni fog!

  4. Tartsd tisztán a környezeted, és pakolj el magad után!
    Vannak olyan helyek, ahol már a recepción kiírják, de alapvető, hogy törölközőt és váltócipőt viszünk magunkkal. Senki sem örül neki, ha más izzadtságát kell törölgetni, ezért figyelj oda, hogy a termekben elhelyezett fertőtlenítő folyadékkal és utána papírtörlővel töröld át azt a gépet, amelyiken az edzést végezted. A csoportos óráknál pedig ha polifoamot használsz, előtte teríts rá egy törölközőt. Ha nem vittél magaddal akkor sincs gond, a legtöbb helyen pár záz forintért bérelni is tudsz arra a napra. Az is szintén fontos, hogy a súlyokat, valamint a sporteszközöket használat után tedd vissza a helyére, mert amúgy is rend a lelke mindennek...

  5. Ismerkedj, érezd jól magad!
    Sok kedves ismerőst köszönhetek az edzőteremnek, sőt olyan párokról is hallottam. akik ott ismerkedtek meg egymással. Bár sportolni járunk elsősorban a fitnesztermekbe, egy kellemes környezetben eltöltött egy-két óra teljesen fel fogja tölteni az embert, és nagyobb biztonság érzetet fog adni, könnyebben kérsz segítséget, és ha már tapasztaltabb vagy, te is könnyebben tudsz majd segíteni a kezdőknek.