Borítókép: UTMB Projekt – Breaking 20

UTMB Projekt – Breaking 20

Forrás: Pau Capell Facebook oldal
Ma délután 6 órakor rajtolt volna az idei UTMB, amit a koronavírus-járvány miatt le kellett mondaniuk a szervezőknek. Ám van egy futó, aki elhatározta, hogy így is nekivág a körnek.

Pau Capell a tavalyi UTMB győztes Breaking 20 néven futó UTMB projektje során arra tesz kísérletet, hogy 20 órán belül lefussa a verseny útvonalát, ami 171 km hosszú 10 000 méter szintemelkedéssel. A spanyol tavaly 20 óra 19 perc alatt nyert, a rajttól kezdve ő vezetett. Idén is szeretett volna rajthoz állni és természetesen nyerni, sőt a saját idejét megdönteni, de mivel erre versenykeretek között nem volt lehetősége, a törlés hírét követően bejelentette, hogy privát száll ringbe.

Felkészülése során július elején négy nap alatt lefutotta az útvonalat, augusztus elején pedig még futott egy százast egy svéd versenyen, amin második lett.

Forrás: Pau Capell

Azt a hangulatot és érzést, amit ad a terepfutás mondhatjuk legnagyobb ünnepe, idén nem tudjuk még távolról sem élvezni.
Ám ez az elképesztően tehetséges srác tegnap délután óta fut az útvonalon, amit ITT élőben is követhetsz. Vajon beér 20 órán belül? Ma délután 2-ig ez kiderül!

Idén lett volna 18. éve, hogy augusztus végén megrendezik az Alpokban az Ultra-Trail du Mont Blanc-t, azaz az UTMB-t. Az esemény központját a francia városka, Chamonix adja. Az útvonal Franciaországon, Olaszországon és Svájcon át vezet. A leghosszabb versenytáv körülbelül 171 km 10 040 méter pozitív szintkülönbséggel kiegészítve, amit szerte a világon az egyik legnehezebb terepfutó útvonalnak tekintenek.