terepfutás,utmb,ultra-trail du mont blanc

Tegnap véget ért az idei UTMB - Wermescher Ildikó a pódiumon fejezte be a negyedik UTMB-jét is!

Forrás: Ultra-Trail du Mont Blanc Facebook oldal
Szép hazai eredmények is születtek a világ legnagyobb terepfutó eseményén, amely a tegnap délutáni eredményhirdetéssel véget ért.

Wermescher Ildikó 9-ik nőként ért célba, ideje 28:13:32. A leggyorsabb magyar az UTMB-n Zétényi András volt, 26:13:32-es idővel, a 44-ik helyen ért célba.

A CCC mezőnyében Muhari Gábor volt a leggyorsabb a magyarok között. A 80-ik helyen finishelt, ideje 14:12:29. Gábor az alábbiakat írta közösségi oldalán a versennyel kapcsolatban: „Gyerekek, beszakadtam nagyon, de a feladás most nem volt opció...az útnak Chamonix-ban kellett véget érnie... Millió gondolat van a fejemben, nagyon tartalmas volt a tegnap. Mindenképp írok majd róla.”

terepfutás,utmb,ultra-trail du mont blanc,Wermescher Ildikó
Forrás: Hoka One One Facebook oldal
Wermescher Ildikó a célba érkezés után, a korosztályi helyezésben idén is az első.

A TDS-en Belus Tamás – az idei Ultra-Trail Hungary első helyezettje – volt a leggyorsabb a hazai futók között. 26:23-mal a 60. helyen fejezte be a versenyt.

Végül Németh Luca az YCC 10 km-es futamán remekelt. 1:02:27-es idővel nyert a női mezőnyben.

Az idei UTMB-ről készült az alábbi videó:

UTMB® 2019 - Best of

Best moments of UTMB® 2019 Ultra-Trail du Mont-Blanc®

Posted by UTMB Mont-Blanc on Sunday, September 1, 2019

Az UTMB 2543 indulójából 1556-an értek célba, a feladók száma 987 (a legtöbben, 184-en Arnouvaz-nál fejezték be, a verseny kb. 100-ik km-énél). Ugyanezek a számok a CCC: esetében 2132 induló, 1578 célba érkező, 554 feladó (203 fő Champexnél a táv 50-ik km-énél). TDS-en 1785 induló, 1091 cálba érkező és 694 feladó (159-en a 90-ik km-nél, Beaufort-nál).

CCC férfi dobogósok

1. Luis Alberto HERNANDO ALZAGA (10:28:49)

1. Ruth Charlotte CROFT (05:50:14)
  2. Azara GARCÍA DE LOS SALMONES (06:08:04)
  3. Yuri YOSHIZUMI (06:16:31)

A jövő évi esemény 2020. augusztus 24-30. között kerül megrendezésre. A versenyekre való regisztráció idén december közepén nyílik, a nevezési procedúra 2020. január első felében zárul.