Borítókép: Mi a teendő egy rosszul sikerült verseny után?

Mi a teendő egy rosszul sikerült verseny után?

Akármilyen sokat készülsz, előfordulhat, hogy valami nem stimmel, és rossz teljesítményt nyújtasz a versenyen. Igen tudjuk, ez nagyon bosszantó!

Hónapokig keményen edzel, odafigyelsz a tápanyagokra, és csak azon jár az agyad, hogy mi lesz a versenyen, és természetesen szeretnéd a legjobb idődet futni. Mindezt egy pillanat alatt tönkreteheted azzal, hogy túl gyorsan indulsz el, vagy épp ellenkezőleg, túl lassan. Nem iszol eleget, vagy túl sokat, és mondjuk túltolod a gélt is. Ezernyi apró baki lehet, amivel elrontod, és rossz teljesítményt nyújtasz. De mi ilyenkor a teendő?


Tudatosítsd: ez egyszeri eset!
Egy rossz verseny nem azt jelenti, hogy rossz futó is vagy. Attól még, hogy nem döntötted meg a rekordodat, nincs vége a világnak. Adj egy kis időt magadnak, hogy leülepedjen az élmény, és te is rájössz, hogy semmi baj nincs. Tudatosítanod kell magadban azt is, hogy akármennyire is keményen készülsz, nem kontrollálhatsz mindent, és a 'mi lett volna ha' kezdetű mondatokat is felejtsd el. Szóval, engedd el…



Tanulj belőle!
Minden egyes versenyből megtanulhatsz ezer dolgot, de egy rosszból még többet! Hogy mit nem szabad soha többet megtenned, és mi az, amire még nagyobb hangsúlyt kell fektetni. A hibáidat a következő versenyeden sikerré változtathatod!



Már nyertél
El kell fogadnod, hogy a sport néha szívás. Odateszed magad minden egyes nap a célodért, ami aztán szertefoszlik egy futás alatt. De, ha belegondolsz, az, hogy 1:35 helyett most kivételesen „csak” 1:46 alatt futottad le a félmaratont, nem jelent semmit. Már így is rengeteget kaptál ettől a sporttól, ami az egész életedet szebbé tette. És nem ez a fontos?