Borítókép: Ezt az egy dolgot NE vedd fel télen!

Ezt az egy dolgot NE vedd fel télen!

Mutatunk helyette mást, ami ugyanolyan jó, kényelmes és stílusos.

Nyakunkon a tél, ami azt jelenti, hogy eljött a bakancsok, csizmák és szőrmés kabátok időszaka. Mi is tudjuk, hogy a bőrcipőkhöz minden passzol, legyen szó akár szoknyáról, nadrágról vagy ruháról és az sem titok, hogy a szőrmével bélelt kabátokban még a jeges északi szelet is gond nélkül ki lehet bírni.

A divatiparban emiatt még mindig rengeteg cég gyárt bárány-, birka-, disznó-, kígyó- vagy krokodilbőrből készült csizmákat és bakancsokat, mert sajnos sokan még a mai napig státusszimbólumként tekintenek ezekre. Pedig a világ változik, nem is akárhogyan!

Mi ez a sok tévhit a műbőrrel és műszőrmével kapcsolatban?

Az óriás ázsiai ruhaipari gyárak a fast-fashion brandek igényeit szolgálják ki, így az itt készült termékek igen hamar elhasználódhatnak vagy elkophatnak. Az eredmény legtöbbször silány, emiatt sokan még mindig negatívan ítélik meg a műbőrből és műszőrméből készült cipőket és ruhákat.

Pedig a divatiparban a gyártás során használt technológiai innovációknak köszönhetően már a szintetikus anyagból készült cipők vagy ruhák is lehetnek rendkívül jó minőségűek, sőt elérhetőbb áron juthatunk hozzá, de ami még fontosabb, hogy az állatok védelmében is részt veszünk vele!

Manapság már a környezetünkre figyelni nemcsak kötelességünk, hanem kifejezetten trendinek is számít és ezt leginkább a saját fogyasztási szokásainkon - például öltözködésünkön keresztül tudjuk megtenni.

Szerencsére van alternatíva: hordj minőségi műbőrt és műszőrmét!

Sokan nem szeretnék támogatni a környezetszennyező ruhagyártást, hiszen úgy gondolják, hogy egy cipő vagy ruhadarab sem ér annyit, hogy állatok adják érte az életüket; egyben minőséget is keresnek, amit a fast-fashion brandeknél sokszor nem találnak meg. Erre már sok világmárka kínál szuper megoldást.

A Tommy Hilfiger például évek óta egyre több környezetbarát anyagot használ a gyártás során, 2020-ra pedig az a céljuk, hogy a kínálatuk 100%-át ilyen módon állítsák elő.

Vagy vegyük a Calvin Kleint, ami teljesen lemondott a valódi szőrme használatáról, és nagy befolyással bíró márkaként reméljük sokakat inspirál majd hasonló lépésre.

Imádjuk a GUESS „Sustainability Strategy” néven híressé vált projektjét is: a fenntarthatóság elvét a márka teljes üzleti életébe szeretnék beépíteni, az alapanyagok előállításánál kezdve - Nagyon trendi és strapabíró műbőr táskákat és cipőket találunk a Guess kínálatában.

Letesztelünk egy alternatívát, ami minőségi és mégis elérhető árú!

A ShoezMe márka cipői között számos olyan darab található, ahol a gyártók nagyon jó minőségű műbőr és műszőrme alapanyagokkal dolgoznak, így ezek a termékek több éven át garantáltan tartós és kényelmes viseletet biztosítanak.

Ha még nem hallottál a ShoezMe brandről, egy kis ízelítő: Idén nyitotta meg első üzletét a Westend City Centerben és kizárólagos magyar forgalmazóként minőségi és limitált kiadású Olaszországból érkező cipőket kínál, egyedisége nemcsak az extravagáns lábbelikben mutatkozik meg, hanem abban is, hogy a 15 éves divatorientált lány ugyanúgy megtalálja a neki tetsző darabokat, mint egy letisztult eleganciára vágyó 50 éves nő.

Mi a helyzet az állatmintákkal? Van erre környezetkímélő megoldás?

2019-et írunk, persze, hogy van! Semmi baj, ha kedveled az állatmintákat, hiszen évek óta nagy sláger a divatiparban. Talán épp ezért született erre már megoldás! Szuper kígyóbőr, - zebra vagy épp párducmintás darabokat találsz a divatmárkák kollekcióiban, amiért ráadásul nem sérült meg egy állat sem. A ShoezMe kínálatában érdemes szétnézned, sok állatmintás műbőr cipőt találsz a 2019-es téli szezonra is, bemutatjuk a mi kedvenceinket!

Ezt lépd meg Te is!

Egy szó, mint száz: a műbőr és műszőrme már elengedhetetlen szereplői a divatpiacnak, ráadásul szuper minőségben, szuper áron és széles kínálattal elérhetőek a világmárkáknál is. Miért ne választanád Te is ezt az alternatívát?