ultrafutás,Spartathlon,Korinthosz

Óriási pályacsúcsot futott Csécsei Zoltán a hétvégi Korinthosz 160 km-en

Forrás: Korinthosz Facebook oldal
Bódis Tamás pedig a 80 km-es féltávon jeleskedett szintén pályacsúcs idővel.

A Korinthoszt a Spartathlon mintájára rendezik meg. Kezdetben a verseny távja 80 km volt, a Korinthosz elnevezés arra utal, hogy a Spartathlonon az Athén és Korinthosz közti szakasz ugyanekkora táv. Az útvonal és az ilyenkor szokásos klíma (hosszú, kitett egyenesek) jól modellezik a klasszikus görög esemény körülményeit, emiatt is kiváló felkészülési verseny a Spartathlonon indulóknak vagy az azt tervező futóknak. 2018-ban indították el a 160 km-es távot, aminek teljesítése kvalifikációhoz szükséges eredményt is adhat. Az útvonal Szekszárd és Baja között vezet, a 160 km-es távon indulók ezt az útvonalat oda-vissza futják.

Csécsei Zoltánnak ezúttal nem volt vetélytársa a verseny során, rajt/cél győzelmet aratott, 13 óra 43 perces célideje pedig bődületes pályacsúcs lett (az előző 14:23:49-et tavaly futotta az olasz Enrico Maggiola). A második helyen befutó Lukács Sándor és Zoli között szinte pontosan két és fél óra volt. Csécsei Zoli sportolói oldalán az írta, hogy bár örül az eredménynek, jobbra számított, már ami a menetidőt illeti. Illetve azt is elmesélte, hogy elfutotta a táv elejét, ami miatt 120 km-től voltak nehézségei. Egyébként az elmúlt hetekben az edzéseit alaposan beöltözve teljesítette, hogy minél jobban bírja a versenyen várható hőséget.

ultrafutás,Korinthosz,Spartathlon,Csécsei Zoltán

Bódis Tamás is direkt teszi az edzéseit kánikulai időszakra, hogy szokja a spartathloni klímát. Tamás is remek formában van, a Korinthosz 80 km-es távját 4.13-as átlagtempóban tette meg, az általa futott új pályacsúcs 5 óra 42 perc.