ultrafutás, terepfutás, országos bajnokság, OB,

Országos bajnokságok hétvégéje volt

Futás szempontjából három OB-t is tartottak az elmúlt hétvégén: 24 órás, 100 km-es és hegyifutó bajnokságok zajlottak az elmúlt két napban.

Szombat reggel 8 órakor rajtolt a 100 km-es OB mezőnye, délelőtt 10 órakor pedig a 24 órás hazai bajnokság mezőnye. Az eseményre Balatonalmádiban került sor, ugyanott, ahol tavaly ősszel is. A 100 km-es verseny győztese, a táv hazai bajnoka és egyben címvédője Erős Tibor lett, ideje 7:10:31. A bajnok idén majd 18 percet javított a tavalyi eredményén. A női mezőnyben Horn Zsanett nyert 8:20:48-cal. Mind a két futó edzője Maráz Zsuzsa. A 24 órás OB-t a Sashegyi Gepárdok futója, Beda Szabolcs nyerte, 242, 703 km-t futott 24 óra alatt. A női mezőnyben Zétényi Szvetlana nyert, 228,257 km-rel, akit szintén Maráz Zsuzsa készített fel. Csécsei Zoltán tavalyi 24 órás magyar bajnok és csúcstartó nem állt rajhoz, mint ahogyan Bódis Tamás sem, aki a 100 km-es távon tervezett indulni.

3. Békésiné Janik Szilvi (BAC) 130,832 km

Az idei Hegyifutó Félmaratoni OB-t, amely egyben nyílt verseny is volt, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club szervezte meg, a helyszín a Veszprém megyei Szentgál volt. A bajnokságon indulóknak egy 22 km hosszú, majd 700 méter szintet tartalmazó, több körös pályán kellett futniuk. A leggyorsabb férfi, a DVTK SE futója, Tugyi Levente volt, 1:25:24 alatt ért célba, a leggyorsabb nő pedig Tiricz Irén lett, 1:42:33-mal. Az országos bajnokság győztesei automatikus indulási jogot nyertek a július 3-ai Portugáliában megrendezésre kerülő Hegyifutó Európa-bajnokságra.

3. Merényi Tímea Krisztina Szkita Sportegyesület 1:44:57

Runner’s World 2021/01 (digitális verzió)

A legfrissebb Runner’s World fő témája a generációk a futásban. Egyik legizgalmasabb anyagunk is ebben a témában készült, olyan testvérekről, akik egymás ellenfelei a pályán, de ez sokkal inkább előnyükre válik, mint hátrányukra. Nem is gondolnánk, mennyi közeli rokon versenyzik most is a világ élvonalában! Történetük nagyon sokat elárul a sportszerűségről, és arról, hogy van, ami még a győzelemnél is fontosabb… még egy élsportoló számára is.

Szintén a generációs témában szólaltattunk meg olyan gyerekeket, akik közül a legtöbben még általános iskolások, de már nagyon szoros és személyes kapcsolatot ápolnak a futással. Olyanokat is bemutatunk, akik versenyszerűen futnak, de olyanokat is, akiknek már ilyen kicsi korban többet jelent a futás, mint testnevelésórai kötelező köröket. Figyelem, megint kiderül, hogy van mit tanulnunk a gyerekektől.