Borítókép: A hölgyeknél a világcsúcstartó, a férfiaknál a 23 éves kenyai nyerte a NYC félmaratont

Forrás: Instagram
Joyciline Jepkosgei és Belay Tilahun vihették haza a 20-20 ezer dolláros fődíjat.

A patinás versenyt megelőzően mindenki Paul Chelimóra figyelt, az 5K-specialista ugyanis váltig állította, tartogat pár meglepetést a hosszútávfutóknak. A 28 éves kenyai Daniel Mesfunnal és Parker Stinsonnal az oldalán diktálta a tempót, 5K-nál 14:17-es időt mértek náluk. Féltáv környékén Mesfun elhúzott az élbolytól, Chelimo pedig már nem tudott felzárkózni rá.

Némi meglepetésre a 23 éves Belay Tilahun mindenkit maga mögé utasított, egy mérfölddel a vége előtt előzte meg az élen haladó Mesfunt. Utóbbi futó 1:02:16-tal zárt, hat másodperccel kapott ki az etióptól. A harmadik helyen a 2016-os olimpia ezüstérmese, Paul Chelimo végzett (1:02:19).

A hölgyeknél simább volt a verseny, a táv világcsúcstartója, Joyciline Jepkosgei diadalmaskodott, a kenyai klasszis Mary Ngugi és Buze Diriba fértek még fel a dobogóra. Jepkosgei féltávnál húzott el az élbolytól, Diribáéknak pedig nem volt válaszuk a ritmusváltásra.