karantén,ultrafutás,futópad

Megvan az új 50 km-es világcsúcs futópadon

Tegnap este a svájci tájfutó Matthias Kyburz megdöntötte a futópados 50 km rekordját.

2.56.36 ez az új világcsúcs, amely szűk 1 perccel jobb, mint a korábbi (2.57.25) és 3.30-as átlagtempót igényelt. "Küldetés teljesítve! Kemény volt, monoton, de megért minden egyes lépést!" - írja az újdonsült rekorder a közösségi oldalán.

Íme a csúcsöntő futásról készült film:

50km treadmill world record attempt

Will Matthias Kyburz break the 50km treadmill world record, which is currently at 2:57:25 💪🏼?Tune in and follow his attempt LIVE here! #RunOnEmotion | Running.COACH 📸: Puresive Films

Posted by Salomon Running on Thursday, April 16, 2020

A 30 éves sportoló négyszer volt tájfutó világbajnok különböző távokon, illetve háromszor volt EB bajnok e műfaj szintén három távján. A korábbi világcsúcsot idén február 27-én futotta a német ultrafutó Florian Neuschwander, aki pedig Mario Mendoza, amerikai futó idejét döntötte meg 1 perc 38 másodperccel.

futópad,ultrafutás,50 km,világcsúcs
Forrás: Matthias Kyburz Facebook oldal

Mindeközben Ryan Sandes is "célba ért". 26 óra 27 perc alatt finishelt a háza körül és a házban kimért 100 méteres körön teljesített 100 mérföldes futáson. "Ez egy igazán kemény pálya, rengeteg mászással (körönként felment a házában lévő emeleti lépcsőn, a szerkesztő), mentálisan nagyon kimerítő, hogy ugyanazon a 100 méteres körön vagyok 25 órája" - írta közösségi oldalán a futás vége előtt 10 km-rel. A teljes távon végül 4500 méter szintet is megtett.