terepfutás,Golden Trail Series,Kilian Jornet,Annapurna Trail Marathon

Kilian Jornet megnyerte az idei Golden Trail Series fináléját, ezzel a sorozat bajnokává vált!

Forrás: Golden Trail Series Facebook oldal
Négyszer állt rajthoz és négyszer fel is állt a dobogó legfelső fokára Kilian, ezzel a 31 éves spanyol futó - sokak szerint élő legenda - lett a 2019-es Golden Trail sorozat férfi győztese.

A második helyen befutó 22 éves, fiatal olasz tehetséget, Davide Magninit közel 14 perccel előzte meg. A harmadik helyen a norvég Stian Angermund-Vik érkezett meg. A női mezőnyben a svájci Judith Wyder meggyőző fölénnyel szakította át elsőként a célszalagot. Több mint fél órával volt gyorsabb a második Silvia Rampazzonál. A Dél-Afrikai Meg Mackenzie lett a verseny harmadik női befutója.

terepfutás,Golden Trail Series,Judith Wyder,Kilian Jornet,Annapurna Trail Marathon
Judith Wyder a célban.

A versenysorozat fináléjára Nepálban, az Annapurna Trail Marathon-on került sor. A körülbelül 42 km hosszú 3560 méter szintemelkedést tartalmazó pályán ma reggel startolt a mezőny. A versenyen meghívásos alapon azok a futók vehettek rész, akik a Golden Trail Series futamain elért eredményeik alapján a Top 10-be kerültek.

terepfutás,Golden Trail Series,Annapurna Trail Marathon,Kilian Jornet,Davide Magnini

Kilian és Davide még együtt a felfelé vezető úton.

Az útvonal felment egészen 3983 méterig, ahonnan csodás kilátás nyílik a 8000 méter magas Annapurnára. Az eseményt első alkalommal rendezték meg, az Annapurna 100 Classic előfutama volt, illetve a Golden Trail sorozat miatt a fő versenyszám.