terepfutás,zegama-aizkorri,Kilian Jornet

Újra ő a győztes! Kilian Jornet első lett a Golden Trail sorozat első állomásán, a Zegamán

Forrás: Salomon Running / Jordi Saragossa
Tegnap volt a Golden Trail sorozat első futama, a Zegama-Aizkorri, melyen Kilian Jornet első helyen ért célba.

Kilian három éve volt utoljára a versenyen, amelyen akkor is nyert. Az elképesztő hangulatot és a varázslatos útvonalat az alábbi videó pontosan visszaadja.

A verseny hossza egyébként a klasszikus maratoni táv, azaz 42.195 méter, amelyhez körülbelül 2600 méter szintemelkedés kapcsolódik. A pálya kifejezetten nehéz és technikás, az eddigi legjobb férfi időt 2017-ben Stian Angermund futotta (3.45.08), ő most a negyedik helyen ért célba. A női pályacsúcs szintén 2017-ben született, Maite Maiora Elizondo 4.34.27-et futott. Kilian 3.52.47 alatt teljesítette a távot, a női első helyezett a norvég Eli Anne Dvergsdal pedig 4.36.06-tal nyert.