julien wanders,félmaraton,európa csúcs

Megdőlt Mo Farah félmaratoni Európa-csúcsa

Forrás: Julien Wanders Instagram
A 22 éves Julien Wanders 21 másodperccel döntötte meg Mo Farah korábbi rekordját, sőt ezzel az eredménnyel ő lett minden idők leggyorsabb Afrikán kívül született félmaratonistája is.

A RAK félmaratonon őrületes idők születtek: az első helyet a kenyai Stephen Kiprop szerezte meg 58:42-es idővel, a második helyezett, Abadi Hadis 2 másodperccel maradt le tőle. A harmadik célbaérkező az etióp Fikandu Haftu volt, de ami igazán érdekes számunkra, hogy a scájvi Julien Wanders negyeddiként 59:13-at futott!

Hihetetlenül jó formában van, hiszen decemberben megdöntötte a korábbi 10km-es Európa-rekordot is, úgyhogy nagyon bizakodó a következő versenyeit illetően is.

A RAK félmaraton különösen gyors pálya, mindig remek idők születnek, épp úgy, mint most is!