terepfutás,terepultra futás,Wermescher Ildikó

Wermescher Ildikó első lett a nők között a hétvégi Maxi Race 115 km-es távján

A 115 km 7000 méter pozitív szintemelkedést is tartalmazott. Ildikó 17:34:51-es idővel, közel 40 perces előnnyel szakította át a célszalagot a mögötte futó svájci Denise Zimmermann előtt.

Ildikó arról írt a Facebook oldalán, hogy nem tudott kellőképpen rápihenni a versenyre, mert a rajt előtti órákban érkezett meg Annecy-be, az esemény helyszínére. Csupán négy órája volt arra, hogy pihenjen valamennyit a Maxy Race Ultra távú futama előtt. A rajt egyébként szombaton nulla órakor volt. „Kezdetben a 13. nő voltam, de nem sokkal Le Charbon előtt (kb. 60 km) átvettem a vezetést. A hó és a sár miatt nem volt könnyű a haladás, főleg a meredek fel- és lefelék voltak még kimerítőbbek, de ez is a terepfutás része természetesen.” – írja Ildikó.

A verseny eredményei ide kattintva böngészhetőek.

terepfutás,terepultra futás,Wermescher Ildikó,Maxy Race

Az 54 éves, nemzetközi szinten is jegyzett terepfutónk, legutóbb a Nagymaros Trail 55 km-es távján versenyzett hazai ösvényeken. Ildikó ott is az első helyen ért célba a női mezőnyben.