atlétika, 5 km, világcsúcs, 5000 méter,

Dawit Seyaum megdöntötte az 5 kilométeres utcai futás női világrekordját

Forrás: Matthias Hangst / Getty Images
A 25 éves etióp futónő a franciaországi Lille Urban Trail nevű eseményén, vegyes mezőnyben aratta a sikert, két másodpercet faragva a korábbi világcsúcson, 14:41-gyel ért célba.

Az 1500 méteres futó pályafutása negyedik országúti versenyén indult. A rajtot követően Dawit a világranglista élén álló, 3000 méteres akadályfutó, Norah Jeruto és az afrikai bajnokság 5000 méteres bronzérmese, Meskerem Mamo társaságában kezdte meg a futást. A 3. kilométerhez érve (8:46) már jócskán Beatrice Chepkoech idén februárban futott 14:43-as világcsúcsán belülre kerültek. A 4. kilométerre kissé visszaesett a tempó, viszont ezt követően Seyaum képes volt egy gyors ritmusváltásra és elhúzott mezőnybéli társaitól, majd 14:41-gyel átszakította a célszalagot. A második helyen Jeruto végzett 14:43-mal, Mamo pedig 14:55-tel a harmadik lett.

🚨 WORLD RECORD 🚨 Dawit Seyaum 🇪🇹 breaks the women's 5km world record* (for a mixed race) in Lille, France! She crosses the line in 14:41 👏 *subject to ratification

Posted by World Athletics on Saturday, November 6, 2021

A férfiaknál a Gyémánt Liga 5000 méteres bajnoka, az etióp Berihu Aregawi egy másodpercen belülre került Joshua Cheptegei világcsúcsához, 12:52-vel győzött, több mint fél percet verve a második helyezett ugandai Hosea Kiplangat-ra, aki 13:25-tel ért célba, négy másodperccel a harmadik etióp Yasin Haji előtt (13:29).

1000 profi tipp futáshoz

Segítségedre van szükséged az edzésterved kialakításához? Legyél teljesen kezdő, vagy vár profi futó, cikkeinkben megtalálhatod a számodra leginkább megfelelő edzésterveket.