vertikál, vertical, futás felfelé, futás emelkedőn, országos bajnokság

Vertikál OB volt a Mátrában: Tiricz Irén és Dalos Máté a leggyorsabbak emelkedőn

Az idei Magyar Nemzeti Terepfutó Bajnokság első vertikál futamát az elmúlt hétvégén rendezték. Ebben a versenyszámban rövid, de szintes útvonalon futnak a versenyzők.

A pályát a Mátrában jelölték ki, a 6,5 km-es útvonalon 705 méter szintet is meg kellett tenniük a futóknak. A rajt Parádóhután volt a cél pedig Kékestetőn.

A versenyt a férfiak között Dalos Máté nyerte, 32 perc 31 másodperc alatt ért fel az ország csúcsára. A női mezőnyben Tiricz Irén nyert 41:31-gyel. A második helyen befutó Merényi Tímea csupán 4 másodperccel csúszott le a dobogó első helyéről. Irén ezzel a bajnokság két kategóriájának (ultra és vertikál) első futamait megnyerte.

Az eseményeken továbbra is csak versenyengedéllyel rendelkező futók vehetnek részt.