Borítókép: Mit kell tudni a New York City Marathon győzteseiről?

Mit kell tudni a New York City Marathon győzteseiről?

Ismét nagyon izgalmasan alakult a New York City Marathon. Lássuk, kik voltak a leggyorsabbak.

Hölgyeké az elsőbbség. A nők között elsőként – akárcsak tavaly – Mary Keitany ért célba, egyelőre nem hivatalos 2:24:25-ös idővel. A kenyai futónő az első 30 km-en végig a legjobb tíz között volt, és a félmaratont 1:12:56-os idővel teljesítette. A második helyen az etióp Aselefech Mergia végzett, 2:25:32-el, míg a harmadik Tigist Tufa lett, 2:25:50-nel. Keitany egy időben világcsúcstartó volt félmaratoni távon, legjobb maratoni ideje 2:18:37. Két éve született második gyereke.
A férfiak versenyében – ahogyan az várható volt – a kelet-afrikai versenyzők uralták a terepet. Végül a 29 éves kenyai Stanley Biwott futott be elsőként 2:10:37-es idővel, aki 2013-ban ötödik helyen végzett ugyanitt. Őt követte a célban honfitársa, a New Yorkban most debütáló Geoffrey Kamworor (2:10:48), harmadikként pedig a 2015-ös Boston Marathon győztes Lelisa Desisa érkezett (2:12:10). Desisa tavaly második volt. A tavalyi győztes, Wilson Kipsang negyedik lett (2:12:45). Az amerikaiak nagy kedvence, Meb Keflezighi hetedikként végzett.