Borítókép: Mezei ob: Kettős BHSE-siker Kecskeméten

Mezei ob: Kettős BHSE-siker Kecskeméten

Forrás: YouTube
Böhm Lilla és Kovács Benjámin is nagyot ment a viadalon.

111. alkalommal rendezték meg Magyarország mezei futó bajnokságát, melynek Kecskemét adott otthont. A felnőtt mezőnyben mindent vitt a BHSE, a hölgyeknél Böhm Lilla 15:34-et futott 5 kilométeren, a férfiaknál pedig Kovács Benjámin diadalmaskodott 8 kilométeren, 22:41-es idővel. Utóbbi versenyző a hónap elején még a glasgow-i Európa-bajnokságon vitézkedett.

A hölgyeknél 54-en álltak rajthoz, a BHSE kötelékébe tartozó Tóth Lili Anna egyéni csúcsot futott, ami a dobogó második fokára volt elég, Pataki Anna pedig a harmadik helyen végzett. Az uraknál Bicsák Bence lett ezüstérmes, a pécsi futó ráadásul megfutotta idei legjobbját. A dobogó harmadik fokára Gregor László, a Békéscsabai AC versenyzője állhatott még fel.