koronavírus,motiváció,edzés otthon,backyard ultra

Még mindig versenyben van 2 futó a szombaton indult Backyard Ultrán

Szombaton reggel helyi idő szerint 7 órakor indult az az amerikai ultrafutó kihívás, amelynek neve Personal Peak Quarantine Backyard Ultra. A kihívás lényege: fuss óránként 6,7 km-t, amíg csak bírsz.

A futáshoz 50 országból több mint 2000 futó csatlakozott, a helyszínt mindenki maga választhatta ki. Ennek megfelelően volt, aki otthon, például futópadon futott, de a szabadban is teljesíthető volt. Jelenleg két futó van még „versenyben”, az amerikai Michael Wardian és a cseh Radek Brunner.

A kihívás kezdete óta összesen 47 kört, 315,18-km-t teljesítettek a futók.

A kihívás addig tart, míg az utolsó futó meg nem áll, vagy kicsúszik az 6,7 km / órás keretből.

Itt lehet követni a még két versenyben lévő futót: Personal Peak

UPDATE (2020.04.07.): a versenyt végül az amerikai Mike Wardian nyerte, aki 63 kört futott (ő egy aszfaltozott körön futott a szabadban), 422.3 km-t 63 órán át volt versenyben. Nyereménye a világ egyik legkülönlegesebb és igen ritka díja lett, egy arany wc papír tekercs. A cseh Radek Brunner a 63-ik órát figyelmetlenségből későn kezdte, ami miatt hiába fejezte be végül a versenyt, nem lett érvényes a teljesítménye.