jacob kiplimo

Jacob Kiplimo megdöntötte a félmaratoni világcsúcsot!

Egy másodperccel javította meg a rekordot.

Az ugandai Jacob Kiplimo az EDP Lisszabon Félmaratonon futott 57:31-et, amivel a kenyai Kibiwott Kandie korábbi csúcsát egy másodperccel döntötte meg.

Kiplimo nagyon jó formában van idén, nyáron bronzérmet szerzett 10000 méteren Tokióban.

A mostani félmaratonon is lendületesen indult meg, az első 5km-t 13:40 alatt teljesítette, majd 15km-nél 40:27-es időnél járt, ami az eddigi legjobb idő ezen a pályán, ezen a távon. Vágül magához képest egy kicsit lassult, de így is be tudott futni elsőként, és világrekordon belül.

Bár a többi versenyző még csak a közelében sem tudott maradni, erős mezőny volt, hiszen 9 férfi is 60 percen belül teljesítette a távot. A második helyezett Esa Huseyidin Mohamed lett 2 perccel lemaradva tőle, 59:39-cel, a harmadik pedig Gerba Beyata Dibaba ugyanezzel az idővel.