maraton, világcsúcs, Eliud Kipchoge,

Eliud Kipchoge maratoni világcsúcsa számokban

Íme néhány érdekes szám a kenyai világcsúcstartó 2:01:09-es friss maratoni rekordja mögött!

4:37 Eliud Kipchoge új világcsúcsának mérföldenkénti átlagos tempója.

2:52 Ennyi perc alatt tett meg átlagosan egy kilométert a szeptember 25-én Berlinben.

4:49 Kipchoge és a második helyen befutó, szintén kenyai Mark Korir között ennyi időkülönbség volt a berlini maratonon. A harmadik helyet az etióp Tadu Abate szerezte meg. A negyedik helyen befutó Andamlak Belihu, aki a táv első felét Kipchoge tempójában futotta - 2:06:40-nel a negyedik helyen végzett, 7 perc 40 másodpercet kapott a táv második felén a világcsúcstartótól.

28:23 Az az idő, ami alatt Kipchoge megtette a maraton első 10 km-ét.

18 Ha ebben a tempóban futja a 10 000 métert az olimpiai döntőben, a 18. helyen végzett volna, viszont még így is 6 másik atlétát megelőzött volna.

59:51 Ennyi volt félmaratoni ideje a Berlin Marathonon. Idén 36 sportoló futott ennél gyorsabb félmaratont önálló félmaratoni versenyen. Viszont ez az idő csak 19 másodperccel lassabb, mint Mo Farah félmaratoni PB-je (59:32).

Eliud Kipchoge 5 km-es szakaszai: 14:14-14:09-14:10-14:12-14:23-14:32-14:30-14:43

17 Kipchoge által lefutott hivatalos maratonok száma.

15 Ennyi maratont nyert pályafutása során. Amit nem nyert meg: 2013-ban a Berlin Marathont, ahol Wilson Kipsang Kiprotich mögött második lett, Kipsang ellenben világcsúcsot futott, illetve 2020-ban a London Marathonon, ahol nyolcadik lett.

12 Ennyiszer futott 2:05 alatti maratont (nem számolva Monzát (2:00:25) és a bécsi 2 órán belüli (1:59.40) futást). Összehasonlításképpen Mo Farah maratoni PB-je 2:05:11.

maraton, Eliud Kipchoge, világcsúcs,

20 Ennyi éve versenyez a nemzetközi porondon.

4 ennyi olimpiai érmet nyert:

• 1 bronzot 5000 méteren a 2004-es athéni játékokon
  • 1 ezüstöt 5000 méteren a 2008-as pekingi játékokon
  • 2 aranyat maratonon 2016-ban Rio-ban és a 2021-re halasztott tokiói olimpián.
Runner’s World 2022/04 (digitális verzió)

Itt az ősz, és ezzel együtt legújabb lapszámunk is megjelent, ami segít neked akkor is, ha most kezdesz el futni, vagy éppen most kezded újra, mert nyáron leengedtél, esetleg leadnál pár kilót. De akkor is, ha keményen végig edzetted a nyarat, és ősszel a versenyeken szeretnéd végre learatni ennek gyümölcseit. Ha pedig éppen nincs különösebb sportcélod, csak olvasgatnál a futással kapcsolatban, akkor is számos hasznos és érdekes cikket találsz nálunk! Ízelítő a tartalomból: ITT