Borítókép: Eliud Kipchoge sem örül az 5000 méteres táv eltörlésének

Eliud Kipchoge sem örül az 5000 méteres táv eltörlésének

Drasztikus döntésre szánta el magát az IAAF.

Vasárnap nagy bejelentést tett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF), szigorítottak az olimpiai kvalifikációs rendszeren, illetve eltörölték az 5.000 és a 10.000 méteres távot is a Diamond League versenyein. A patinás ligában ezek voltak tán a legkedveltebb számok, így a szurkolók mellett a sportolók is értetlenül állnak a döntés előtt.

10 fantasztikus évet versenyeztem pályán, 10 szezonból 9-szer 13:00 alatt futottam az 5.000 métert. Ez az a táv, ami különösen fontos volt a karrierem szempontjából, 5K nélkül nem lennék az az atléta, aki ma vagyok. Hozzám hasonlóan sokaknak fontos volt, hogy az eredményes pályaversenyek után, maratoni távon álljanak helyt. Remélem, hogy ez az út a jövő atlétái előtt is nyitva áll majd
írta Instagramján Eliud Kipchoge.

A maratoni táv világcsúcstartója mellett több profi futó is kikelt a döntés ellen, szerintük a mostani döntés csupán arra jó, hogy elidegenítse a hosszútávfutókat a Diamond League-hez hasonló pályaversenyektől.