Borítókép: Galen Rupp Prágában lett a 3. leggyorsabb, nem afrikai születésű maratonfutó

Galen Rupp Prágában lett a 3. leggyorsabb, nem afrikai születésű maratonfutó

Forrás: getty images
Galen Rupp, amerikai futó 2:06:07-es időeredménnyel, egyéni csúccsal lett a Prágai Maraton aranyérmese. Teljesítményével pedig ő lett a harmadik leggyorsabb, nem Afrikában született maratonfutó.

A tavalyi Chicago Maraton győztese indult az idei Boston Maratonon, amit meg is akart nyerni, de a borzalmas időjárás miatt feladta a versenyt. Szerencsére Prágában már nem szembesült ilyen problémákkal, így remek időeredménnyel ért célba.

A táv felénél 1:03:01 volt az ideje, aztán kicsit lassult, de az utolsó néhány kilométerét nagyon megnyomta. Sikerült megelőznie az etióp Sisay Lemmát is a cél előtt 4 kilométerrel, ekkor pedig már semmi nem állíthatta meg. Rupp egyébként a Prágai Maraton történetének második legjobb idejével ért célba.

Lemma időeredménye végül 2:07:02 lett. A versenyen egyébként a leggyorsabb nőnek járó címe a kenyai Bornes Jepkirui Kitur szerezte meg, 2:24:19-es eredménnyel.

Gratulálunk a fantasztikus teljesítményhez!