maraton,futás,futóesemény

Az idei év legkiemelkedőbb futóeredményei

Forrás: getty images
Az idei év bővelkedett nagyszerű eredményekben. Szinte minden hónapra jutott egy-egy izgalmas rekord, ezeket gyűjtöttük most össze.
  • A Yukon Arctic Ultra 483 kilométeres távjával (amit -40 fokban kell teljesíteni) elég kemény versenynek számít. Februárban viszont egyetlen futónak, a dél-afrikai Jethro De Deckernek sikerült teljesítenie az egészet.
  • 7 félmaraton futott le 7 kontinensen 7 nap alatt Sarah Reinertsen, vagyis teljesítette a World Marathon Challenge-et, ezzel pedig ő lett az első, aki amputációt követően ért célba a versenyeken.
  • Szabó Nóri Asics Frontrunner is rajthoz állt a Chicago Marathonon - és remek, 2:45:50-es eredménnyel ért célba. Nórival interjút is készítettünk, amit itt olvashatsz.
  • Május elején egy világrekordra kaptuk fel a fejünket, ugyanis Galen Rupp lett a harmadik leggyorsabb, nem afrikai születésű maratonfutó a Prágai maratonon. Időeredménye 2:06:07 volt.
  • Idén májusban sem maradhatott el az UTH, ahol összesen 1165 futó vett részt a világ 34 országából. A nők között Nagy Tünde léphetett a dobogó legfelső fokára a 112 km-t teljesítői közül, a férfiak között pedig a szlovén Ivan Hrastovec lett az első.
UTH,futás
Nagy Tünde új női pályacsúccsal nyerte az idei UTH-t.
  • Úgy látszik, az idei május rengeteg izgalmat tartogatott. Az Ultrabalaton sikertelen teljesítése után ugyanis az aktuális címlapunkon szereplő Rakonczay Gábor gondolt egyet, és privátban teljesítette a több mint 200 km-es távot, 31 óra 23 perc alatt.
  • Szőnyi Ferencet idén sem lehetett megállítani, ugyanis másodjára teljesítette a brutális Hell Race 480 km-es távját. Az ultratriatlonista ráadásul 4 óra 20 percet is javított az eredményén, 108:52:29-cel ért célba.
  • A 34 éves Cynthia Arnold a Missoule Marathon félmaratoni távján döntötte meg a hármas babakocsival futás világrekordját, ugyanis 1:29:08 alatt ért célba.
  • Szakértőnk és futóklubunk edzője, Szántó Nelli idén júliusban teljesítette álmát és végignyomta az Ironmant (3900 m úszás, 180 km biciklizés, 42 km futás) 10:40 perc alatt. Interjúnkban elárult mindent a felkészüléséről és a céljairól.
  • Csernus Brigitta neve nem ismeretlen az ultrafutók körében. Augusztusban pedig első nőként teljesítette a Dél-Zala Dombjai Ultra Trail 300 km-es távját. Itt olvashatod beszámolóját.
  • Szeptemberben rendezték meg a Berlin Maratont, ahol óriási világrekord született: Eliud Kipchoge 2:01:39-cel teljesítette a távot, ezzel megdöntötte Denis Kimetto 2:02:57-es addigi csúcsát.
  • A magyar terepfutó-válogatottra is büszkék lehettünk idén, hiszen a skóciai Skyrunning világbajnokságon 12. helyen végeztek.
  • Lubics Szilvi ismét elképesztő versenyt szemelt ki magának. Az Atacama Crossing egy hétnapos, 250 km-es verseny, ami óriási szintekkel, homokdűnékkel, kanyonokkal tarkított. Szilvi 41:49:13-as időeredménnyel ért célba, útját pedig Facebook-oldalán végig lehetett követni.
  • Nem kellett sokat várni a következő magyar sikerre sem, mindössze a Spartathlonig, ahol ugyanis Maráz Zsuzsa a nők között első helyezést ért el, 27:05:28-as időeredménnyel.
  • Okóber a Spar Budapest Maraton hónapja, ahol idén magyar futók állhattak a dobogó legfelső fokára. A nők között Szabó Tünde győzött 02:47:40-es eredménnyel, a férfiak közül pedig Csere Gáspár lett az első 02:20:08-as idővel.
  • Wermescher Ildikó is remek eredménnyel kápráztatott el minket, az idei UTMB-n ugyanis élete eddigi legjobbját futotta (27:19:35), korosztályában pedig az első helyen végzett. Interjút is készítettünk vele a verseny után, amit itt találsz.