Borítókép: Mit érdemes tudni az inverteres hegesztőről?

Mit érdemes tudni az inverteres hegesztőről?

Akinek kertes háza van, az biztosan tudja, hogy a ház körüli teendők listája akár végtelen is lehet. Ezek között akadhatnak egyszerűbbek, amelyeket meg lehet oldani speciális eszközök nélkül is, elegendőek azok a szerszámok, amelyek szinte minden háztartásban megtalálhatóak, de lehetnek olyanok is, amelyek elvégzése lehetetlen a megfelelő eszköz vagy szerszám nélkül.

Az előbbire jó példa az ősszel nagy mennyiségben hulló falevelek összegereblyézése, az utóbbira pedig lehetne példaként mondani az olyan feladatokat, amelyek során fával vagy éppen fémmel kell dolgozni.

Transzformációs és inverteres hegesztők

Ha éppen két fémdarabot kell összeilleszteni, vagy meg kell erősíteni egy régi, már nem túl stabil illesztést, akkor bizony szükség van egy hegesztőre. Korábban nagyon népszerűek voltak a transzformációs hegesztők, azonban a méretük és a súlyuk miatt elég körülményes volt velük dolgozni.

Nem meglepő, hogy a technika fejlődésének köszönhetően idővel orvosolták a fenti problémákat, és létrejött az úgynevezett inverteres hegesztő, ami nem csak hogy jóval könnyebb, de még a mérete is megközelítőleg pusztán a fele a hagyományos, robosztus hegesztők méretének. A könnyű kezelhetőség és a gazdaságosabb térkihasználás miatt hamar belopta magát a hegesztéssel foglalkozók szívébe, és szépen lassan valamennyi szakember lecserélte a transzformációs hegesztőjét egy inverteres modellre.

Amennyiben szükséged lenne egy ilyen munkagépre, a Legjobb Munkaruha Webshop hegesztőkínálatában biztosan megtalálod a megfelelő modellt.

Miért népszerűek az inverteres hegesztők?

A fenti bekezdésben már taglalt kisebb méret és kisebb súly mellett vannak további előnyeik is, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. A transzformációs hegesztőkkel kapcsolatban volt egy olyan probléma, hogy a letapadás esélye kimondottan magas volt, ezért sok esetben megfelelő tapasztalat nélkül kudarcra volt ítélve a munka, illetve csak nagy nehézségek árán és csak nagyon lassan végzett munkával lehetett letapadás nélkül szépen hegeszteni, ezért sokan hozzá se kezdtek vagy éppen feladták néhány próbálkozás után.

Az inverteres hegesztőknek sikerült kiküszöbölniük a fenti problémát, a letapadás veszélye kisebb, ezért rutintalanabb egyének is könnyen tudnak letapadás nélkül hegeszteni, hamarabb érhetnek el sikereket.

Az előbbiekből arra lehetne következtetni, hogy kezdő hegesztőknek lett kitalálva az eszköz, ez azonban nem teljesen igaz. Van egy olyan előnye, amit kimondottan azok tudnak igazán kiélvezni, kihasználni, akiknek sűrűn kerül hegeszteni való a kezükbe. Ez az előny pedig nem más, mint a kedvezőbb hatásfok, ami mindösszesen annyit jelent, hogy egy adott hegesztőáramhoz jóval kevesebb energiára van szüksége, mint egy transzformációs hegesztőnek.