
Hasizomedzés CSAK haladóknak, méghozzá súllyal!
Úgy érzed, itt az ideje kicsit nehezíteni a hasizomgyakorlatokon, így kacérkodsz a súlyokkal? Jó ötlet, viszont nem mindegy, mekkora súllyal dolgozol, hiszen a lényeg az, hogy fejlődj, ugyanakkor ne érezz brutális izomlázat a másnapi futóedzésen, és ne is sérülj le egy hirtelen mozdulattól.
Noam Tamir, a New York-i TS Fitness vezérigazgatója és alapítója szerint a képességeidnek megfelelő súly kiválasztása azon alapszik, hogy mennyire nehéz az alapgyakorlat. Ha mondjuk egy skálán kéne ezt belőnöd, legyen az 1 a legkönnyebb, 10 a legnehezebb. A szakember szerint, edzettségtől függően arra kellene törekedni, hogy 6-9 közé essen az erőfeszítés mértéke a gyakorlatnál. Vagyis ha az alapgyakorlat túl könnyű, akkor jöhet hozzá a súly.
És hogy mennyi? A szakember szerint
- kezdőknek elég a 2-4.5kg
- középhaladóknak 4.5-7kg
- haladóknak 7 kg-nál nagyobb súly is mehet, pláne akkor, ha a súlyzós edzések jó ideje rendszeresen ott vannak az edzéstervben.

#vegyélhazait: Női sportmelltartó – Tropic mintás- PATENT DUO, méret: L/XL
Patentduo nadrághoz illeszkedő sportmelltartó, méret: L/XL
Ha S/M méretben keresed, ITT találod.
A Slowfashion mozgalom magyar képviselője a “Patentduo” nagy gondot fordít a magas minőségre, hogy sport nadrágodat több évig is viselhesd.
A PatentDuo új őszi mintája, a tropic minta, a minta speciálisan egyedileg tervezett, limitált darabszámban készül.
A termék limitált számban elérhető webshopunkban!
9500 Ft
A súly használata ezekben a gyakorlatokban még alaposabban megedzi a core izmokat, és segít, hogy másfajta, nagyobb inger érje a testet, aminek teljesítménynövelő hatása is van. És nem csak a hasizmaid miatt fontos a fejlődés, a nagyobb kihívások - a futáskor aktívan részt vesz ez a terület, így a futóteljesítményed is javulni fog.
A következő gyakorlatokat 3 körben végezd el egymsá után, minden egyes gyakorlat után pihenj 20 másodpercet.
Készítsd oda a súlyt, és mehetnek az erősítés!
1. Döglött bogár kézisúlyzóval
Mindkét oldalra végezz 10-10 ismétlést, miközben a derekadat intenzíven szorítsd le a talajra.
2. Oldalplank csípőemeléssel
Vedd a kezedbe a súlyt, mehet a klasszikus oldalplank gyakorlat, ahogy a videóban is látod. Annyi különbséggel, hogy ha jobb oldalra fordulsz, vagyis a bal láb lesz lent, akkor a súly a jobb kézben legyen, és csak tartsd a csípődön, így végezd az emeléseket - oldalnként 8-8 ismétlést.
3. V-felülés súlyzóval
Már maga a gyakorlat sem egyszerű, hiszen végig nagyon kell figyelni a gerincedre és arra, hogy tartsd egyenesen a törzset. Ha azonban ebben otthonosan mozogsz, teheted egymásra a nyújtott lábaidat, és foghatsz a kezedbe súlyt is. Ha így döntesz, végezz el 8 emelést úgy, hogy a jobb láb van felül, utána 8-at a bal lábbal, majd jöhet a következő gyakorlat. A kezedben lévő súllyal pedig próbáld megérinteni a lábakat.
4. Evezés fekvőtámaszhelyzetből
A hasizmok erősítéséhez a hátnak is erősnek kell lennie, ez a gyakorlat pedig az egyik legkomplexebb erősítő gyakorlat: dolgozol vele tricepszre, a mellizmokra, a deltaizmokra, hasizomra, hátizmokra, bicepszre is. Karonként 8-8 emelés után válts gyakorlatot!
5. Fél térdről emelés, törzsfordítással
Fél térdelő helyzetben a jobb térd van elöl, a bal láb hátul, tartsd vízszintes helyzetben a súlyt a bal csípőnél. Innen kell átemelni a súlyt átlósan jobb oldalra, majd vissza, és 10 ismétlés után jöhet az oldalcsere. Közben kőkeményen dolgoznak a ferde hasizmok!
