terepfutás,ultrafutás,Zugspitz Ultratrail,Horváth Tímea

A hétvégi Zugspitz Ultratrail Basetrail versenyszámát a magyar Horváth Tímea nyerte

Forrás: Zugspitz Ultratrail, Kelvin Trautmann
A hétvégén került megrendezésre Németország legnagyobb terepfutó eseménye a Zugspitz Ultratrail. A versenynek hagyományosan Grainau ad otthont és ez volt a kilencedik rendezés.

Az Zugspitz Ultratrailen öt távon lehet versenyezni általában (a leghosszabb a 100 km-es Ultratrail, a következő táv a 80 km-es Supertrail XL), azonban idén az kedvezőtlen időjárási körülmények miatt az Ultratrail és a Supertrail XL-es távok indulói a 63 km-es Supertrail-en tudtak elindulni.

Hazai vonatkozású érdekesség, hogy a Basetrail versenyszámot Horváth Tímea nyerte. Timi a magyar terepfutó válogatott tagja, a 25 km-es és 1595 m pozitív szinttel tarkított pályát 3:05:55-ös idővel teljesítette.