Borítókép: Egy 80 éves pár kézenfogva futott célba a maratonon

Egy 80 éves pár kézenfogva futott célba a maratonon

Forrás: cork city marathon
Az ír pár - 57 éves házasok - első helyezést ért el a korcsoportjában.

Kay és Joe O’Regan már korábban is több versenyen indult: Bostontól kezdve Aténon át a világ sok helyén futott már. De csak két olyan maratonon volt, ahol kézenfogva futhattak célba: először az 1986-os London maratonon futottak át az időmérő óra alatt - ez volt életük első maratonja. Idén pedig az írországi Cork City Maratonon teljesítették a távot. Kay élete 113. maratonját futotta le, Joe-nak pedig ez volt a 29. versenye.

Azt ígérték egymásnak, ez az utolsó megmérettetésük, az 57. házassági évfordulójukat ünnepelték vele. A pár meg is lepődött, amikor az amerikai RW-től telefont kaptak és a szerkesztők a versenyről érdeklődtek, hiszen Joe szerint egyáltalán nem különlegesek, csak szeretnek futni. Mi azért ezzel vitatkoznánk, hiszen fantasztikus teljesítményt nyújtottak, ráadásul a történetük is elég romantikus.

A verseny szervezőitől egyforma rajtszámot kaptak (80), ezzel kedveskedtek a párnak.

Bár azt mondták, nem indulnak több maratonon, lehet, hogy a novemberi New York Maratonon mégis részt vesznek, ezzel ők lennének a legidősebb pár, akik teljesítik a távot.