Borítókép: 50 km-es OB: szoros verseny a dobogóért

50 km-es OB: szoros verseny a dobogóért

A május 1-jei ünnepet kihasználva, rendhagyó időpontban került megrendezésre az 50 km-es Országos Bajnokság. Tegnap reggel 9 órakor rajtolt a mezőny az Omszki-tó partján található 1,67 km-es futókörön, melyen 30 kört kellett megtenniük a futóknak.

Az dobogó első fokára Muhari Gábor állhatott fel, aki bő egy hete még a Mátrabérc Trail mezőnyében rajtolt Sirokról, ráadásul egy rossz lépésből adódó kisebb sérülés miatt Mátrakeresztesnél kiállni kényszerült. Ennek ellenére nem volt nála gyorsabb a férfiak mezőnyében. A második helyen Rudolf Tamás ért célba, a dobogó harmadik fokára pedig az április 21-ei sárvári 12 órás OB-n első helyezett Csécsei Zoltán állhatott fel. Zoli mindössze 7 másodperccel volt gyorsabb a mögötte futó Szkridon Gellértnél, Zoli 3.32.42-ővel ért célba, Gellért pedig 3.32.49-cel.

A női mezőnyben Staicu Simona lett az első, összetettben az 5. helyen zárta az 50 km-es futást. A második Malatinszky Zsófia lett, a férfiakhoz hasonlóan a harmadik-negyedik helyért szoros küzdelem folyt, végül György Terézia állhatott a dobogó harmadik helyére, 9 másodperccel maradt le mögötte Bleier-Cseke Lilla.