Borítókép: 10 érdekesség a NYC Marathon győzteséről, Shalane Flanaganről

10 érdekesség a NYC Marathon győzteséről, Shalane Flanaganről

Forrás: getty images
A táv legnagyobb részében az élmezőnyben futott, de szerencsére Shalane Flanagan később képes volt arra, hogy az utolsó pár kilométeren megnövelje előnyét és így megnyerje a TCS New York Marathont.

A győztest nem árt kissé jobban megismerni, íme 10 érdekes dolog, amit nem biztos, hogy tudtál a futónőről:

1. Ő az első amerikai futónő, aki megnyerte a versenyt 40 év után
Korábban Miki Gorman győzőtt kétszer egymás után 1976-ban és 1977-ben.

2. Ő minden idők harmadik leggyorsabb amerikai futónője
A legjobb maratonját 2:21:14-es időeredménnyel futotta Berlinben, 2014-ben. A leggyorsabb amerikai nő ezen a távon Deena Kastor, akinek rekordja 2:19:36.

3. Három rekordja is van hosszútávfutásban
A 3000 és 5000 méteres versenyeken és a 15K-s távon is rekordidő alatt ért célba.

4. 10 év kellett ahhoz, hogy bronzérmét ezüstre változtassa.
Mivel a török Elvan Abeylegesse doppingvétség miatt elvesztette az érmét, Flanagan eggyel feljebb került a pekingi olimpia dobogóján, így lett ezüstérmes.

5. Edzőként is dolgozik
Portlandben az egyetemi csapat mezei futóinak edzője.

6. Bestseller futóknak szóló receptkönyvet írt
A könyvet már mi is bemutattuk az egyik korábbi számunkban, címe egyébként Run Fast. Eat Slow: Nourishing Recipes For Athletes (vagyis: Fuss gyorsan. Egyél lassan: Tápláló receptek sportolóknak) . Az Amazon oldalán is rengeteg ötcsillagos értékelést kapott.

7. Lehet, hogy ez volt az utolsó versenye
A NY Marathon előtt azt nyilatkozta, hogy ha megnyeri a versenyt, visszavonul, de egyelőre nem jelentette még be, hogy abbahagyja a versenysportot.

8. Párjával örökbefogadtak egy ikerpárt
Férjével egy tizenéves ikerpárt nevelnek, akik szintén a sportolói pályát választották.