Borítókép: Ma este Baji Balázsnak szurkolhatunk, aki tegnap bejutott a vb-döntőbe!

Ma este Baji Balázsnak szurkolhatunk, aki tegnap bejutott a vb-döntőbe!

Több mint 30 éve nem sikerült magyar gátfutónak az, amit tegnap Baji Balázs megvalósított.

A magyar gátfutó idén eddig is remekül teljesített, hiszen háromszor tudta megjavítani az országos csúcsot, most pedig a vb döntőn futhat!

A Londonban megrendezett atlétikai világbajnokságon a 110 méteres gátfutás döntőjében vesz majd részt, ma este 22:30-kor indul majd a verseny.

A tegnapi futamon nagyon jól rajtolt, végül 13:23-as időeredménnyel verte meg a korábbi olimpiai bajnokot, Aries Merrittet.

Eddig csak egyszer volt magyar döntős a vb-n ezen a távon, Bakos György személyében, aki a legjobb 8 közé jutás után a hatodik helyen végzett.

A tavalyi számunkban egyébként a következőket nyilatkozta - akkor épp javában készült a riói olimpiára:

Iszonyatosan gyorsan lemegy a 110 méter gát, bő 13 másodperc, ahol a 10 gát 10 óriási hibalehetőséget tartogat, és bármelyiken elúszhat évek munkája. Nem lehet újra próbálkozni. Egy kegyetlen játék, de számomra épp ez a szépsége.

Ahogy az olimpia előtt, a világbajnokságon is az volt a célja, hogy bejusson a döntőbe - ezt már sikerült is elérnie.

Gratulálunk az eddigi eredményhez és további sok sikert kívánunk!