Borítókép: Ez az idős pár teljes titokban készült fel 5K-ra, aztán meg is nyerték a versenyt

Ruth és Allan Willman csokis fánkkal ünnepelték győzelmüket!

A 79 éves párnak csak egyetlen kérése volt a családjukhoz, mielőtt elindultak volna a Montgomery-ben tartott 5K-s futóversenyen - menjenek a célvonalhoz. 4 gyerekük és 11 unokájuk ott várt, de fogalmuk sem volt arról, miért is kérték ezt tőlük.

„Azért nem árultuk el a családunknak, mire készülünk, mert meglepetést szerettünk volna nekik szerezni. A verseny napjáig minden egyes nap sétáltunk néhány kilométert, egészen addig, amíg el nem értünk 5-ig.”
mondta Ruth az amerikai Runner’s Worldnek.

A pár végül megnyerte a versenyt a korcsoportjában, Allan azt is elmondta, hogy felesége egy hajszállal gyorsabb is volt nála.

A nagyszülők egyébként hatalmas motivációlöketet adtak az unokáiknak is, hiszen mindegyikük sportol.

Allan azt is elmondta, hogy számára az edzés azért vált olyan fontossá, mert kicsivel több mint 1 éve Parkinson-kórt diagnosztizáltak nála. A futás melletti erősítés éa nyújtás sokat segített a férfinak enyhíteni a kézremegésén.

„Jól érzem magam, látom, mennyivel erősebbé tesz a sportolás”
mondta.

A versenyen egyébként kicsivel több mint 1 óra feletti időeredménnyel végeztek.

„Felemeltem a kezeim a célnál, ettől úgy éreztem magam, mint Rocky. Annyira örültünk, hogy az egész családunk eljött”
tette hozzá Ruth.

Az eredményt meg is kellett ünnepelni, ezért az egész család elment fánkozni. A család pedig később készített egy fotóalbumot a párnak, hogy később is újra át tudják élni a verseny legemlékezetesebb pillanataid. Ebben a hónapban pedig ismét elindulnak majd egy 5 kilométeres versenyen.