Borítókép: A szüléstől az olimpiai szintig

A szüléstől az olimpiai szintig

Erdélyi Zsófia egy éve ilyenkor még javában várta a kisfiát, Leventét, múlt vasárnap pedig az új egyéni maratoni csúcsát és az olimpiai kvóta megszerzését ünnepelhette Düsseldorfban.

Ráadásul az elmúlt 10 hónapban nem csupán a kisfiáról, illetve a kemény és céltudatos edzésmunkáról gondoskodott, hanem arról is, hogy ledolgozza azt a 25 kg-nyi súlytöbbletet, amelyet a várandósság alatt felszedett.
A februári első próbálkozás, a Zurich Marathon de Sevilla-n nem jött össze. Zsófi a verseny után azt mondta, hogy gyakorolnia kell még a versenyzést. Gyakorolt is, futott 3 félmaratont, mindegyiken dobogós lett, közülük kettőn első helyen szakította át a célszalagot. Ezek után a vasárnapi Düsseldorf Maratonról már nem csupán győztesként távozhatott, hanem 2.35.39-es idejével új egyéni csúcsot futott és egyben jogot is szerzett ahhoz, hogy maratoni távon ismét olimpián állhasson rajthoz.

Úton a szülés utáni első győzelem felé

„Minden összejött. Két egyenletes félmaratonit sikerült futnom, sőt a második 4 másodperccel gyorsabb is lett. Tökéletesen sikerült frissítenem és mindig volt kivel futnom. Persze ez a versenyszervezők érdeme, mivel biztosítottak iramfutókat, akik tökéletesen végezték a feladatukat. Sevilla előtt borzasztóan féltem, izgultam és nem éreztem magam magabiztosnak a rajtnál. Úgy éreztem magam, mintha még soha se versenyeztem volna korábban. Düsseldorfban már nem félelemmel álltam rajthoz, hanem a szokásos érzésekkel. Nem tudtam, mit fog hozni ez a nap és nem tudtam, hogy sikerülni fog-e a szint vagy sem, de ez már a maratoni táv számlájára írható. Egy maratonon sosem lehet tudni, hogy mi fog történni.”

Zsófi a margitszigeti futóklubban még kisfia születése előtt

A riói olimpián azok a női maratonisták indulhatnak, akik 2.45 alatt vagy azon belül képesek teljesíteni a klasszikus távot. Férfiak esetében ez az idő 2.19.